Ayakkabı boyutunuzu evde nasıl ölçersiniz

Çevrimiçi bir çift yepyeni ayakkabı almaktan daha kötü bir şey yoktur, sabırla gönderilmelerini bekleyen, geldikleri anda kutuyu hassas bir şekilde açarak, yaya olarak kaydırarak, kutuyu hassas bir şekilde açar, Ve sonunda sizin için çok küçük veya çok büyük olduklarını fark eder. Bu spor ayakkabının en kötü kabusu! Tek satıcı yıllardır boyut kılavuzları yayınlarken, gerçek ayakkabı boyutunuzu başlamak için bile bilmiyorsanız? Fan favorit takma kılavuzlarımız geçmişte binlerce ve binlerce kişiye yardımcı oldu, ancak şimdi size ayakkabı boyutunuzu kendi evinizin konforundan nasıl ölçeceğinizi gösteriyoruz!

Peki bu neden önemli? Bir eğitmen sevgilisi olarak ayaklarda iyi görünmelerini istersiniz, bu yüzden en iyi uyumu bulmak kesinlikle şarttır. Ayrıca, tek satıcıda en iyi çalma ve fırsatları bulabileceğinizi ve hemen hangi ayakkabı boyutunu hemen kontrol edebileceğinizi bilirsiniz!

Yanlış ayakkabı boyutunu satın almak, gelecekte kabarcıklar, bunyonlar, mısırlar, ayak tırnağı hasarı, kısaltılmış Aşil tendonu ve yapısal deformiteler dahil olmak üzere birçok ayak sağlığı sorununa neden olabilir. Bunlar oldukça şiddetli uzun vadeli olabilir, bu nedenle mümkün olan en kısa sürede doğru bir ölçüm elde etmek çok önemlidir. Biraz aptalca gelebilir, ancak ideal ayakkabı almak aslında çok önemlidir!

Çocuklar olarak, yerel ayakkabı dükkanımıza giderdik ve ayakkabı boyutunuzun ne olacağına dair kaba bir tahmin almak için Brannock cihazı adı verilen garip bir mekanizma kullanırlardı. Çocukların ayakları, çirkin bir oranda büyümeleri nedeniyle yetişkinlerden biraz farklıdır. Şimdi cadde mağazanıza gidip bu cihazlardan birini kullanmayı isterseniz, muhtemelen size sadece çocuk ayakkabıları için yapıldıklarını söyleyeceklerdir, bu yüzden sizi utançtan kurtarmak için yardım etmek için buradayız – Öyleyse başlayalım!

Flacko040 ile görüntü
Neye ihtiyacın olacak

Wynsors World of Shoes tarafından yapılan bir araştırmaya göre, dört İngilizden üçü okulda olduklarını düşünerek ayak büyüklüğü ölçülmedi. Amerikan Ortopedik Ayak ve Ayak Bilgisi tarafından yapılan bir başka çalışma, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kadınların% 88’inin kendileri için çok küçük ayakkabılar giydiğini, erkeklerin% 70’inin yanlış ayakkabı boyutunu tamamen giydiğini buldu. Bu şok edici istatistiklerin bir parçası olmak istemiyorsanız, en üst düzey ayakkabı boyutunu elde etmek için ihtiyaç duyacağınız birkaç şey var:

Bir parça kağıt x2
Bir kalem veya bir kalem x1
Bir cetvel veya bir bandersi x1
Bir arkadaş veya aile üyesi (isteğe bağlı)

Ayak ölçümü

En iyi uyumu bulmak için, yapmanız gereken ilk şey düz ve sert bir yüzeye bir parça kağıt koymak ve üzerine adım atmaktır. Rahat olduğunuzda, ayağınızın ana hatlarını izleyin. Tabii ki, bunu yapmakta sorun yaşıyorsanız, bir arkadaşınızdan veya aile üyesinden mümkün olan en doğru ayak ölçümünü elde etmek için etrafta dolaşmasını isteyin.

Yaptıklarınızdan memnun olduğunuzda, ayağınızın uzunluğunu en uzun ayak parmağından (normalde büyük ayak parmağı) ölçmek için bir cetvel veya bant ölçütü kullanın. Bunu düz bir çizgide yapmanız çok önemlidir, aksi takdirde son sayılar doğru olmaz. Ayrıca, bunları hangi ölçüm birimine yazdığınız önemli olmadığını belirtmek gerekir, çünkü daha sonra uygun kılavuzda buna ulaşacağız.

Sayıları düşürdüğünüzde, ayağınızın uzunluğunu en geniş kısım boyunca ölçün. Bu normalde ayağınızın topu karşısındadır, ancak kişiden kişiye farklılık gösterir. Yine, ayak genişliği sayılarınızı yazdığınızdan emin olun, çünkü ideal ayakkabı genişliğini bulurken onlara daha sonra ihtiyacımız olacak.

Flacko040 ile görüntü
İpuçları & Hileler

Ayak ölçümünüzü almadan önce, dikkate almanız ve dikkate almanız gereken birkaç şey vardır. Daha önce de belirtildiği gibi, doğru sayılar almamak gelecekte ciddi ayak sağlığı sorunlarına neden olabilir, bu nedenle tüm bunları çok önemli boyut çizelgesine ve dönüşüm grafiğine sahip bir sonraki bölüme gitmeden önce yaptığınızdan emin olun.

Bir şeyleri başlatmak için, tam bir gün yürüdükten sonra ayaklarınızı tercihen akşamları ölçün. Bunun nedeni, yürüyüşün ayak büyüklüğünüzü hafifçe artırabilmesidir – bu özellikle daha büyük ayak hesaplamaları ve çocuk ayakları için çok önemlidir. Ayrıca, normalde giyeceğiniz çorap, tayt veya tabanlık türü giyerken ölçümleri yapmaya değer. Ayaklarınızı çıplak ayakla ölçüyorsanız, çıplak ayaklarınızdan başka bir şey olmadan giymeyi planlıyorsanız – bu, özellikle hijyen nedenleriyle tavsiye edeceğimiz bir şey değil ama sizsiniz!

Popüler inanışın aksine, birçok insan her iki ayağın da aynı kişiden geldikleri düşünüldüğünde otomatik olarak aynı ayakkabı boyutu olduğunu düşünüyor, ancak bu çok daha yanlış olamaz. Aslında, insanların çoğunluğu biraz asimetrik olan farklı ayak boyutlarına sahiptir. Bunu göz önünde bulundurarak, bir sonraki spor ayakkabınızı aldığınızda, daha büyük ayaktan ölçümleri kullanın – bu kesinlikle çok önemlidir!

Beden tablosu

Şimdi yİhtiyacınız olan tüm ayak ölçümleri ve sayıları var, almanız gereken en iyi ayakkabı boyutunu çözmek için aşağıda bulabileceğiniz ayakkabı boyutu grafiğimize gitme zamanı. Erkek ve kadın boyutları arasında ayrıldığında, İngiltere, ABD ve AB boyutlarında her şeyi bölen yararlı bir dönüşüm grafiği de bulacaksınız.

Buna bir örnekle başlayalım. Yukarıdaki yöntemi kullanarak ayak ölçümlerimi aldım. Bir parça kağıt, bir kalem ve bir bandeli ile, ayağımın uzunluğunu ve ayak genişliğimi yazdım ve 28 cm’den biraz daha fazla olduğunu buldum. Aslında diğer ayağımın 28.5cm’de biraz daha büyük olduğunu buldum, bu yüzden ayakkabı boyutu dönüşüm tablosunu kullanarak, normalde alacağım ayakkabı boyutuna% 100 doğru olan bir 10uk spor ayakkabı almam gerektiğini anladım.

Farklı markaların farklı dönüşümlere sahip olduğunu belirtmek gerekir, bu nedenle örneğin, gittiğiniz şirkete bağlı olarak İngiltere boyutunuz AB boyutunuzdan farklı olabilir, ancak aşağıdaki boyut grafiği size yapabileceğiniz en doğru ölçümü verecektir. almak.

Sıkça Sorulan Sorular

Ayaklarımı ölçmek için hangi ölçümü kullanmalıyım?

Kullanabileceğiniz sadece bir ölçüm olmasa da, santimetre kullanmanızı öneririz. Bunun nedeni, markalar tarafından sağlanan tanımlama ve boyutlandırma grafiklerinin çoğunda en doğru olanı ve büyük olasılıkla çok fazla bulunmasıdır.

Boyutlama markalar arasında farklı mı?

Evet! Ayaklarınızı ölçerken santimetre kullanmanın bir başka nedeni, UK8 veya US10 gibi boyutların markalar arasında değişebilmesine rağmen, santimetre boyutlandırma tutarlı kalacaktır. Bir marka uk7 diğerinden kesinlikle farklı olabilir, ancak ne olursa olsun 26 cm tutarlı olacaktır.

Ve işte bu! Bir dahaki sefere tek satıcı aracılığıyla yeni ayakkabılar almaya çalıştığınızda ve hangi ayakkabı boyutunun gideceğinden emin değilsiniz, bu yararlı montaj kılavuzunu kullandığınızdan emin olun! Daha sonra satırda bulmanız gerektiğinde bu sayfaya yer işareti koyduğunuzdan emin olun ve buradayken, Boyutlandırma ile ilgili en iyi fikirler ve öneriler için spor ayakkabısına özgü boyut kılavuzlarımızdan bazılarına da göz atabilirsiniz. , stil ve çok daha fazlası:

Adidas Superstar Boyut Kılavuzu
Air Jordan 1 Beden Kılavuzu
Nike Hava Kuvvetleri 1 Boyut Kılavuzu
Nike Dunk Boyut Kılavuzu
Yeezy 350 beden kılavuzunu geliştirin

Adamls aracılığıyla görüntü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post