The 10 shoes That ought to be in Every sneaker Collection

Last updated 26th November 2021.

In this day as well as age, it’s clear to see that people have started to pay much more interest to the shoes they’re wearing. Both adults as well as youngsters can be seen rocking the newest shoes daily, as well as if you’re already part of the culture, you already understand exactly how challenging it can be to get your hands on the latest releases due to high-profile collaborations, social network influence, as well as far more.

But long before resellers as well as their automated check-out bots ruled the game, people genuinely loved shoes not only for their looks however likewise their backstories—of course, legendary basketball superstar Michael Jordan being one of the most accountable figures for shaping the market to what it is today.

If you’re one of numerous who have just started to take an rate of interest as well as you’re wondering exactly how to begin a sneaker collection, we’ve produced the supreme guide to ending up being a sneakerhead. right here you’ll discover the top 10 shoes that belong in every sneaker collection, in addition to the story behind each model, as well as we have no doubts that you’ll recognise at least one or two. So checked out on to discover our guide on exactly how to develop a sneaker collection as well as the very best sneaker collecting tips we have for you!

The 10 sneakers That Belong In Every Collection

Image through world Peace
INT’L Nakliye

Daha fazla gör

Nike Air force 1

THE necessary FOR daily WEAR
Let’s begin with the Nike Air force 1, an absolute ageless classic. The design was developed by Bruce Kilgore all the method back in 1985 as a pair of basketball shoes, as well as to this day, it remains very prominent as well as will always stay appropriate no matter. It’s traditionally crafted with top-grade premium leather throughout, featuring a perforated toe box for breathability as well as a chunky Air midsole system underneath for comfort that lasts all day.

You can begin your sneaker collection with the Nike Air force 1 low “Triple White” as it effortlessly goes with any type of outfit. however if you’ve got money to sprinkle as well as you’re looking to go big, you can take a better look at the pairs from the Off-White x Nike range, though be sure to inspect out our Air force 1 size guide to understand exactly how the Air force 1 fits.

Image through Afew
INT’L Nakliye

Daha fazla gör

Air Jordan 1

THE shoe THAT started IT ALL
Next, we have the legendary Air Jordan 1, Michael Jordan’s first-ever signature basketball shoes developed by Peter Moore in 1985. The AJ1s come in three different cuts in height: Air Jordan 1 Low, Air Jordan 1 Mid, as well as Air Jordan 1 High. The Highs are the most sought-after, as well as it can definitely be rather tricky to get your hands on a pair as the Swoosh team as well as Jordan brand continue to roll out special colourways in restricted quantities.

The first-ever colourway was the “Banned” edition, likewise understood as Jordan 1 “Bred”, which features a red as well as black leather upper with a white Air midsole system underneath. The name originates from the old story of Michael Jordan being penalised in every game as the colour of the shoes went against uniform regulations. A few much more iterations complied with the Air Jordan 1 High, as well as some have even got a re-release in the past few years.

If you truly want to get into sneaker collecting, the Air Jordan 1 is a must-have. It is a piece of history. You can quickly grab pair of the low-top or mid-top renditions on the internet as well as in-store, however the high-cuts are a bit much more difficult to get your hands on. Don’t fail to remember to inspect out our Air Jordan 1 size guide so you understand exactly how they fit as well as you don’t miss out on any type of upcoming drops!

Image through Snipes
INT’L Nakliye

Daha fazla gör

Yeezy boost 350 V2

THE necessary YEEZY
In 2013, renowned American rapper as well as music artist Kanye West left Nike as well as joined forces with Germany’s three stripe brand after claiming that the Beaverton sportswear huge refused to pay him for his Nike Air Yeezy line. quick ahead to the present day, Ye as well as adidas’ Yeezy label filled the scene with their variety of Boost-cushioned trainers.

The original Yeezy boost 350 came in four colourways in 2015: the “Turtle Dove”, “Pirate Black”, “Moonrock”, as well as the “Oxford Tan”. In 2016, we were then introduced to the Yeezy boost 350 V2 “Beluga”—the very first colourway of the 350 V2s. All pairs, including the most recent version, come with a Primeknit-woven upper as well as full-length boost midsole system underneath.

Everyone needs a pair of Yeezys in their sneaker collection as well as we can assurance that you’ll autumn in like with them when you have them on foot, no other shoes on the market can ever rival its comfort. Be sure to inspect out our Yeezy 350 size gUIDE tam olarak nasıl uyduklarını anlamak istiyorsanız.

Nokiibah aracılığıyla görüntü
INT’L Nakliye

Daha fazla gör

Nike Dunk

Yılın spor ayakkabı
Sokak kıyafeti manzarasına şu anda Nike Dunk tarafından yönetiliyor, bu yüzden onları daha önce gördüğünüzden eminiz. Ancak tam olarak ne, aynı zamanda neden Air Jordan 1’e benziyorlar? Nike Dunks da 1985 yılında mahkeme için yapıldı ve yukarıda belirtilen AF1’lerden, AJ1’lerin yanı sıra birkaç basketbol ayakkabısından da etkilendi.

2019’da siluet, önemli bir yeniden dirilişle gitti ve sayısız renkte ve ortak markalı baskılarda ortaya çıktı-netal olarak bir yaşam tarzı modeli haline geldi. Swoosh ekibinin, Nike Dunk Low’un yanı sıra Nike Dunk Low’un çok daha fazla versiyonu var, 1985’ten itibaren “Okulunuza Doğru Ol” paketinden renkler de dahil olmak üzere yolda yüksek. En son dunk sürüm, mevcut en iyi spor ayakkabı ayakkabılarından biri olduğu ve kesinlikle koleksiyonunuza eklemeniz gereken bir tane olduğu için tarihler.

Boyutlandırma ipuçları için Nike Dunk Boyut Kılavuzumuzu da kullanabilirsiniz.

Sean Go aracılığıyla Resim
INT’L Nakliye

Daha fazla gör

Yeni Denge 990

Yüce rahat spor ayakkabı
Boston merkezli ayakkabı etiketi Yeni denge, yeni denge 990 ile başlayan 1982’den itibaren ikonik 99x serileri sayesinde moda dünyasında popüler oldu. yanı sıra örgü panellerin yanı sıra encap ve altındaki Abzorb orta taban takımları. NB bu yıl spor ayakkabı pazarında yükselen yıldızlar oldu, bu yüzden bu yaşlanmayan klasiklerin bir çift kesinlikle her spor ayakkabı koleksiyonuna ait.

New Balance 990’ın gerekli renkleri New Balance 990v5 “Gri Castlerock”. Yeni Balance 990 Boyutlandırma Kılavuzumuz var, bu yüzden incelediğinizden emin olun!

Titolo aracılığıyla görüntü
INT’L Nakliye

Daha fazla gör

Nike Air Max 1

Air Max teknolojisinin tanıtımı
Yukarıda belirtilen eğitmenlerin hiçbiri zevkinize uymazsa, bunun yerine Nike Air Max 1’e daha iyi bakın. 1987 yılında efsanevi Nike tasarımcısı Tinker Hatfield tarafından inşa edilen Air Max 1, Nike’ın orta tabanın arkasına doğru tabi bir kabarcık sistemiyle imza hava yastıklama yeniliğini sergileyen ilk siluetidir.

Air Max kadrosu artık sayısız model içeriyor, ancak hiçbir şey AM1’i yenmeyecek. Orijinal Air Max 1 “Üniversite Red” ve “Game Royal” gibi renkler bu dönemde her zamanki gibi mevcut. Dolayısıyla, spor ayakkabı toplama yolculuğunuza bugün bir tarihle başlamaya hevesliyseniz, bu Nike eğitmenleri beyinsiz bir polis.

Air Max 1 Boyut Kılavuzumuz benzer şekilde çevrimiçi, bu yüzden hangi boyutta almak için gereksiniminizi keşfetmek için bir dakikanızı ayırın!

RON_DOUG üzerinden resim
INT’L Nakliye

Daha fazla gör

Adidas Superstar

1980’lerin hip-hop simgesi
Swoosh sevgilisi değil mi? Ardından, üç çizgili markaya ve tanınmış düşük üst klasik olan Adidas Superstar’a bakın. 60’lı yılların sonlarında sahada çıkış yaptı ve ek ayak parmağı koruması sunan kauçuk kabuk ayakları ile tanınıyor. Binanın geri kalanı öncelikle çok pürüzsüz deri levhalarla üretilmiştir ve kolay ancak yan duvarı üç şerit teması gibi verimli adidas markalaşma detaylarının yanı sıra dillerde ve topuklardaki trefoil insignias gibi.

Aynı şekilde, 2015 yılında Silhouette’i Adidas Superstar “Supercolor Pack” olarak adlandırılan 50 tonluk renklerle süsleyen yaygın olarak bilinen müzik sanatçısı Pharell Williams için boş bir tuval olarak hizmet etti. Bundan sonra, çok daha fazla etiket ve pazardaki sanatçılar, Japon sokak kıyafeti zımbası bir banyo maymunu ve Danimarkalı oyuncak Lego’yu üreten ailelerine çiftleri memnuniyetle karşıladı.

Sneaker koleksiyonunuzda Nikes olamazsınız, bu yüzden bugün spor ayakkabı koleksiyonunuza bir çift Adidas süperstarları ekleyin!

INT’L Nakliye

Daha fazla gör

Converse Chuck Taylor All Star

Tüm zamanların klasiği
Bir spor ayakkabı haline gelmenin en iyi yöntemlerinden biri, koleksiyonunuzu Nike ve Adidas’ın hiper silüetleri ile doldurmamaktır. Bir çift geleneksel Converse, diziliminizde olması gereken bir şeydir, aynı zamanda büyükanne ve büyükbabanızın aynı şekilde yüksek kesimli yaşam tarzı olduğu gibi kabul edeceğinden eminim, çünkü 1930’larda mahkemede çıktıklarında.

Bu güne kadar, Converse Chuck Taylor All Star hala Amerikan Ayakkabı Şirketi için bir endişe kaynağıdır, ancak Converse All Star 70’lerin başlıklı modernize edilmiş versiyona çok daha fazla odaklanır – tuval, daha kalın bir orta taban ve yastıklama ile gelişir.

Converse Boyut Kılavuzumuzu kontrol ettikten sonra, yaşlanmayan bir görünüm için geleneksel renkleri seçebilir veya her zaman ünlü Comme des Garçons X Converse Chuck Taylor 70’i bir sokak kıyafeti havası için tercih edebilirsiniz.

43einhalb üzerinden görüntü
INT’L Nakliye

Daha fazla gör

Vans eski skool

Orijinal paten ayakkabısı
Koleksiyonunuzda zaten bu yaşlanmayan spor ayakkabılardan bir çift olabilir, HoweveR Kesinlikle gerekmiyorsa. Vans Old Skool bir kaykay ayakkabısı olabilir, ancak bunun için sadece bunun için olduğu anlamına gelmez. 1977’deki tanıtımından dolayı, bu minibüs ayakkabıları kitlelere tarzın yanı sıra çılgınca bir konforun yanı sıra güvertede de hizmet etti. Kaliforniya doğumlu paten baskısından, yan duvarlardaki ikonik yarış şeridini taşımak ve geleneksel olarak deri ve yastıklı yaka, zorlu toecaps ve sağlam bir için imza waffle dış tabanına sahip tuval ile hazırlanmış ilk teklifti. Tüm arazide kavrama.

Bugünlerde birçok ayakkabı gibi, Vans Old Skools da tüm zamanların en ikonik ortaklıklarından birkaçını tuttu, etiketlerle ve çeşitli endüstrilerden sanatçılarla birleşti. Hatta bazıları Metallica gibi müzik gruplarıyla ortaklaşa, ağır metal etkilenen ayakkabılar makalemizde görülebileceği gibi teklifler içeriyor! Yüksek üst yorumunu da incelediğinizden emin olun, Vans SK8 HI.

Kvngjaaaay üzerinden görüntü
INT’L Nakliye

Daha fazla gör

Reebok Club C

Retro tenis spor ayakkabı
Son olarak, Reebok Club C. ilk başta Reebok Club şampiyonu adı altında 1985’te çıkış yaptı, tenis merkezli siluet, Reebok Club C ismini taşıyan 35. yıldönümünü kutlamak için spor ayakkabı ayetine geri döndü. Supple deri üst yanı sıra, modelin retro cazibesini korumak için arşivlenmiş bir Reebok pencere kutusu logosu ile sonlandırılan konforu en üst düzeye çıkarmak için yastıklı bir astar.

Yine, bahsedilen ilk birkaç kişi kadar çok aranmış olmasa da, bu Reebok eğitmenleri burada kalmak için burada ve John Galliano liderliğindeki üst düzey moda ev Maison Margiela ile devam eden ortaklığı, o.

Bu, her spor ayakkabı koleksiyonuna ait 10 esas listemizi tamamlıyor. Bu listedeki her spor ayakkabıyı gerektirmese de, stilden bağımsız olarak her koleksiyona eklenebilecek bir dizi farklı stil ve markalar var.

Tabii ki, tam olarak nasıl uyduklarını bilmeden bir çift alamazsınız, bu nedenle şirket içi ürün uzmanlarımız tarafından üretilen en iyi spor ayakkabı boyutlandırma bilgilerini içerdikleri için yukarıda bağlantılı boyut kılavuzlarımızdan yararlanın. Ayrıca, en son spor ayakkabı çıkış tarihleri ​​ve haberler için tek tedarikçide en iyi kilitli kalın.

İlgili Makaleler

Kicktionary: Her spor ayakkabının bilmesi gereken 50 terim
Deadstock ne anlama geliyor?
Stockx yasal mı? Yüce Stockx İncelemesi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post